הודו – יומן ויזואלי | 19.1.20 – 5.1.20

הודו – יומן ויזואלי | 19.1.20 – 5.1.20

לשחרר את "האמנית הפנימית" – בהודו…

"מסע נשי" עם היומן הויזואלי*, בעקבות המשוררת מירה באי.

תאריכים: 19.1.20 – 5.1.20

15 ימים בליווי והנחייה של רקפת הדר וריקי כהן

צילומים:רקפת הדר, "מסע נשי".

 

זוהי הזמנה למסע מיוחד במינו: "מסע נשי" בהודו הקלאסית, בעקבות השירה והאמנויות. למראה הנופים ובעקבות שירתה של מירה באי, משוררת הבהקטי ההודית הגדולה,

נתחבר לכוחות היצירה שלנו. יחד נגלה את הצבעים, הצורות, המילים והמקצבים וניצור בהשראתם את היומן הפרטי שלנו. זה המקום להתחבר לתשוקה ולשחרר לאויר העולם את האמנית הפנימית שבתוכך.    אין צורך בידע מוקדם באמנות וביצירה.

והנה המסלול:

יום 1 – 5.1 – אל הודו.. עם ערב, נמריא אל הודו בטיסה ישירה וקצרה אל דלהי, בת ננחת בבוקר המחרת.

יום 2 – 6.1 – דלהי הבירה – לאחר התארגנות ומנוחה קצרה, נצא אל דלהי – המטרופולין המדהים של הודו. נסייר בעיר העתיקה ובצ'אנדני צ'וק – הרחוב העמוס והססגוני ביותר בעיר, אשר מסמל יותר מכל את אווירה הכל כך מיוחדת של הודו. נבקר באתר שריפת גופתו של אבי האומה ההינדית: גנדי, נטייל בשווקים, נתמלא בריחות המשכרים ונחוש את ההמולה המיוחדת לעיר הבירה. נלון בדלהי.

יום 3 – 7.1 – אל העיר הלבנה: פושקאר – עם עלות השחר נשים את פעמינו אל תחנת הרכבת, שוקקת החיים. בנסיעת רכבת, מהמשובחות של הודו, נגיע אל העיר אג'מר וממנה אל פושקאר: עיירה קטנה וציורית במדבר. מהיותה מקודשת להינדים, אסורה בפושקאר אכילת בשר ושתית אלכוהול ואנו נשתלב באווירת המקום. נבקר היום במקדש היחיד בהודו המוקדש לאל הבורא – לברהמה. עולי רגל, נזירים ורוכלים, מקדש בתוך שוק… חוויה. עם ערב נתנסה בארוחה הודית צמחונית, בה נטעם מהמטבח המקומי.. נלון בפושקאר.

יום 4 – 8.1 – אג'מר: סופים וג'יינים -אג'מר,העיר המוסלמית, מאכלסת בתוכה את המרכז הסופי המיוחד לשלום. ניפגש עם אנשי הקהילה, נשמע מפי מנהיג הקהילה ואשתו על מהות המקום ונוכל להתרשם מבית ספר מיוחד במינו.. לאחר הביקורנצא אל המרכז הג'ייני, בו נחזה בנפלאות העולם הבא: הג'יינים, כת זעירה בהמון ההודי, מאמינים בלב תמים שבכל מה שנברא, מצויה נשמה. לכן, הם טבעונים אדוקים וברובם הם אנשי רוח וגם חרשי זהב מעולים. נתבונן ב"גן העדן" המוזהב על פי גרסתם ונתהה כיצד ייתכנו עושר מפלג בכפיפה אחת עם צניעות מופלגת…הודו במיטבה. נלון בפושקאר.

יום 5 – 9.1 – התבודדות בטבע, מירה באי ובהקטי – עם בוקר נצא לסיור בטבע שמסביב לעיירה. השקט, המקדשים הקטנים הפזורים סביב, בעלי החיים.. כולם משרים כאן אווירה של שלווה. את המשך היום נקדיש לביקור בעיירתה של מירה באי, המשוררת הגדולה של הודו. נשוחח על תנועת הבהקטי, נקרא משירתה, נבקר במקדש שלה, ננסה להבין מהי התמסרות טוטאלית לאל ואת היומן הויזואלי היום, נקדיש לה. את שעות אחר הצהריים נבלה במדבר, נצפה בשקיעה ונתהה על מהות החיים… נלון בפושקאר.

יום 6 – 10.1 – טקסים, מאמינים ושאר הבלי העולם הזה.. – הבוקר נצא לטייל סביב האגם: פושקאר נבנתה על המים ואנשיה מקיימים את הטקסים והפולחנים מימים ימימה. כאן נפגוש בשלל טיפוסים שונים ומשונים: נפגוש בסהדואים ובתמהונים לצד מאמינים וסוחרים הממלאים את סמטאותיה. בהמשך היום נתארח בבתי מקומיים ונפגוש חברים. בערב נבקר בבית חב"ד המקומי וניפגש עם קהיליית הישראליים היושבת כאן. נתערבב בקהל הצעירים ונשמע מהם על אורחות החיים במקום. נלון בפושקאר.

יום 7 – 11.1 – מהשקט אל ההמולה, אל ג'איפור: העיר הורודה – לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל ג'איפור – בירת רג'סטאן התוססת. בדרכנו נבקר במקום מיוחד ומופלא – "בית הספר ליחפנים" – כן, יש לנו מה ללמוד.. גם מהם. נמשיך לגאיפור לסייר ברחובות העיר הצבעונית ונצפה ב'האווה מאהאל '- ארמון הרוחות שהוקם במיוחד כדי לאפשר לנשות החצר לצפות בחיים שמחוץ לארמון ובשווקי העיר ההומה ובבתי האופנה המקומית. נלון בג'איפור.

יום 8 – 12.1- מבצרים וארמונות.. עם בוקר, נעלה רכובות על גבי פילים אל מבצר אמבר (ממש כמו נשות המהרג'ות.. מי שתבחר לא לעלות על הפילים תעשה את העלייה בג'יפ). נסייר באולמות המפוארים, נלמד על הארכיטקטורה המיוחדת למקום ונחוש בהדי העבר. נבקר גם בארמון העיר המשמש גם למגורי המהרג'ה הנוכחי ומשפחתו, ונלמד על האמנויות הרג'סטניות העתיקות. אחר הצהריים נמשיך לשופינג ושוטטות ולעת ערב, נצא לבילוי משותף ונצפה בסרט הודי בבית הקולנוע המקומי. חוויה.. נלון בג'איפור.

יום 9 – 13.1 – ממקדשי גלטה אל הטקסים בורינדבאן – היום נבקר במקדשי גלטה הסמוכים לג'איפור. מקדשי האבן חצובים בהר בו משוטטים חופשי להקות קופים, פרות, עיזים וגם טווסים… בהמשך, נגיע אל וורינדאבאן, העיירה הידועה גם כמקום הפולחן של האל האהוב על ההינדים – קרישנה. לכאן הגיעה מירה באי במסעותיה אחר אהובה קרישנה, וכאן גם נעלמה… לאן?. חסידי ההארי קרישנה בחרו בוורינדבאן כמקום מושבם. הינדים רבים כמו גם מערביים, בחרו לחיות כאן קצת אחרת והם מקיימים כאן מידי לילה, טקס מרשים, צבעוני ומיוחד ואנו נשתתף בטקס המרהיב הזה. נלון במאתורה

יום 10 – 14.1 – מירה באי והבהקטי: עד להיכן מגיעה התמסרות?… במקדש המיועד למירה באי כאן בורינדבאן, על פי המיתולוגיה ההודית, נעלמה מירה. לאחר שהבטיחה למאמיניה שתצא בבוקר אליהם, בסיום תפילות ווטקסי הלילה, לאחר שהתמהמהה, פרצו המאמינים את שער הכניסה למקדש, ולתדהמתם מצאו רק הסארי שלה כרוך סביב פסלו של קרישנה. להיכן נעלמה?… עד היום מייחלים ההודים להופעתה של מירה, שוב כאן….את שעות אחר הצהריים נבלה במקדשים העתיקים שלשפת היאמונה, ונצפה בטקסי ההיטהרות וסירות עולי הרגל הממלאים את גדות הנהר. נלון במאתורה.

יום 11 – 15.1 – אל אגרה – הטאג' מאהל וסיפורי האהבה.. היום נצא לבקר באגרה – עירו של אחד משבעת פלאי עולם. כאן נוכל להתרשם מה"טאג' מאהל", אחד המונומנטים הכבירים שנבנה למען האהבה (?), נשמע את הסיפור הכרוך בבניית הקבר ונוכל להתרשם מהעבודה האדירה שהושקעה בו. נלון באגרה.

יום 12 – 16.1 – אורצ'ה: מקום חבוי – בנסיעת רכבת נגיע לעיר לג'הנסי ומשם בנסיעה קצרה אל הכפר הקסום אורצ'ה, הנמצא על גדת הנהר בטווה. אורצ'ה ('מקום חבוי') – הייתה בעבר בירתם של ממלכת הרג'פוטים וכיום הינה כפר שלו שבתיו בנויים בתוך מתחם מופלא של ארמונות ומקדשים. אחר הצהריים, נסייר בארמון הכפר, נבקר במקדש המקומי ונתרשם מהחיים הפשוטים והשלווים של אנשי הכפר. לעת ערב נהנה ממראה השקיעה המקושט בצריחים וכיפות…נלון באורצ'ה.

יום 13 – 17.1 – "שאנטי" בכפר: רגעים של שקט והתבוננות.. – עם שחר, נצא אל הטבע המתעורר.. זה המקום והזמן לחוש מעט את ה"שאנטי" של הודו: לקחת 'פסק זמן', לנשום לרווחה, לסייר ולהתרשם מהחיים הפשוטים בכפר. הכי כיף יהיה לשוטט ולהתנסות בקשירת קשר בינאישי עם המקומיים, להיכנס להתארח, לשבת בחנויות, ולשוחח.. נלון באורצ'ה.

יום 14 – 18.1 – השיבה לדלהי – הבוקר, נחווה מדיטציה עם קערות טיבטיות, נתנסה בעוד יומן ויזואלי אחרון וניפרד מהמקום הקסום הזה ואנשיו מאירי הפנים. אחר הצהריים נשים פעמינו לרכבת, אל העיר הגדולה דלהי, אליה נגיע בשעת ערב. נקנח את המסע בארוחת סיום ומסיבת פרידה. נלון בדלהי.

יום 15 – 19.1 – ביקור אחרון ופרידה.. עם בוקר, נשים פעמינו אל המקדש הכי מרשים בהודו: מקדש אקשרדהם. ה"דיסנילנד" של הודו, המקדש הכי מפואר… כאן נראה כיצד נוצר אל ומתווסף למיתולוגיה ההודית, אל חי בשר ודם… בשעת אחר הצהריים נצא..לטיסה חזרה.. וננחת בערב, בחזרה אל המציאות שלנו. * ייתכנו שינויים.

מפגשי הכנה:

תאריךשעהיוםנושא המפגש - לקראת "מסע נשי" להודו
8.9.19 19:00

א'יומן מסע כורסא עם ריקי והיומן הויזואלי עם רקפת.. מפגש חוויה.

27.10.19
19:00

ה'"בין הסארי לסאטי" - על נשות הודו הרחוקה עם ריקי

4.12.19 19:00

ד'
לקראת מסע: סדנא להכנת היומן הויזואלי עם רקפת
ומפגש הדרכה טכנית, על גמישות ועוד... עם ריקי.

ערבי המבוא כלולים במחיר הטיול. המפגשים ייערכו באזור המרכז. מיקום מדוייק יימסר לנרשמות לערבי המבוא.

************************

לפרטים נוספים והרשמה, נא לפנות אל ריקי בסמס או בווטסאפ בלבד: 0522-311380.

או במייל: riki@masanaashi.com

 

מחיר הטיול: 3930$ – לנרשמות עד לתאריך 8.9.2019   (לאחר מכן יעלה מחיר הטיול ב 130$).

גודל קבוצה: 15-25 נוסעות.

המחיר כולל:

* טיסת אייר אינדיה ישירה (כשש שעות) ת"א – דלהי – ת"א..

* מלונות מהדרגה הראשונה ומהמשובחים שבנמצא (מלונות 4-5 כוכבים ומלונות מורשת).

* חצי פנסיון לאורך כל הטיול (כולל 2 בקבוקי מים לכל יום, לאורך כל הטיול).

* אוטובוס תיירות ממוזג מרווח ומודרני לכל הסיורים והעברות לפי התוכנית.

* רכבות ע"פ התכנית, במחלקה ראשוונה.

* כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי הרשום בתוכנית.

* 5 סדנאות מלאות של היומן הויזואלי, ועוד סדנאות שוטטות במהלך המסע, באתרים השונים.

* ערכת חומרי יצירה לטיול.

* רקפת הדר – מנחת העבודה ביומן הויזואלי וריקי כהן מדריכה מטעם "מסע נשי" וכן מדריכים מקומיים.

* קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל (לא כולל טיפ למדריכה הישראלית).

* כל הסדנאות, הפעילויות והמפגשים המיוחדים למסע זה בהודו.

* סדרת מפגשי הכנה בארץ (שלושה מפגשים)כולל סדנא לכריכת היומן לקראת הטיול.

*תכנית מלאה (כולל הערבים) ללא אופשיונלס והפתעות…

 

המחיר אינו כולל:

* חיסונים, ביטוח בריאות ומטען.

* ויזה להודו.

* הוצאות בעלות אופי אישי, שתייה (פרט למים) במהלך הטיול ודמי הכנסת מצלמות לאתרים.

************************************

מהו היומן הוויזואלי?

היומן הוויזואלי הוא כלי רב עצמה המאפשר חיבור ליצירתיות ותשוקה הטבועות בנו, למידה על חומרים שונים ועבודה עם מגוון טכניקות בתוך פורמט של יומן. זהו תחום יצירתי חדש המתפתח ברחבי העולם כתנועה של אלפים המגלים את "האמן הפנימי" בתוכם ואת הכוח שיש ליצירה לאפשר ריפוי. בסדנאות "היומן המטייל" אנחנו לומדים להשתמש ביומן תוך כדי שוטטות ותיעוד החוויות. זוהי דרך נפלאה להטמיע את רשמי הטיול בתוכנו בדרך יצירתית ומשמחת.

*********************************************

תשלום:

500$ בהרשמה, בהעברה בנקאית או בביט, לפקודת ריקי כהן (פרטי הבנק להעברה, יימסרו בהרשמה).

היתרה תשולם למשרד הנסיעות "סנטורס" הרצליה, אצל פנינה המרמש, 09-9602613.

דמי ביטול:

מההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה – 80$///

90-60 ימים פני היציאה – 500 ///

59-45 ימים לפני היציאה – 950$ ///

44-30 ימים לפני היציאה – 1300$ ///

29-15 ימים לפני היציאה – 2000$ ///

7-14 ימים לפני היציאה – 2950$ ///

פחות משבוע לפני היציאה – אין החזר כספי.

מומלץ לנוסעות, לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה שהיא,

בתוך 7 ימים מתאריך ההרשמה לטיול.

* סעיף סובלנות – הודו הינה ארץ מלאת ניגודים של עולם עתיק מחד וקדמה מאידך והיא מתנהלת תוך שילוב בין השניים. מהיותה מדינת עולם שלישי, רמת השירותים והתשתיות נמוכים מהמוכר לנו במערב ולמרות זאת מצויים בה שירותים תיירותיים המאפשרים לנו טיול תוך קיום אורח חיים סביר ומהנה.

**הנוסעות מתבקשות להצטייד בביטוח בריאות אישי, מורחב ומותאם למצבכן האישי ולמסלול הטיול!!

**"אנשים ונשים מכאן ומשם" – באופן כללי יש לזכור שבהודו אפשר לצפות בעיקר ללא צפוי.. במהלך המסע בהודו נקיים מפגשים עם המקומיים, נכיר אותם ונחווה את אורחות חייהם באופן בלתי אמצעי. תכנית המסע הרשומה מתייחסת לאתרים ומקומות בעיקר ופחות לפעילויות. מטבע הדברים, אנשים עלולים להיות לא זמינים. המדריכות והמלווים, יעשו כמיטב יכולתם לקיים את הסדנאות והפעילויות השונות כדי לאפשר לכן חוויה מיוחדת.

***חובה על המטיילות להתקשר ללשכת הבריאות לצורך ייעוץ וקבלת חיסונים מתאימים לפחות חודש מראש.

לפרטים והרשמה: אנא שלחו מייל חוזר (לכתובת: riki@masanashi.com)

או התקשרו טלפונית – לרקפת: 0543-322646 או לריקי: 0522-311380.

*******************************************

מלוות המסע:

רקפת הדר – תרפיסטית באמנות, אמנית מיקס מדיה ומנחת היומן הויזואלי: היומנים הינם עבודה אישית ואינטימית בתוך מחברת שכולה יצירה אישית: החל מיצירת ותפירת המחברת ועד לתכנים שנכנסים למחברת. רקפת תנחה את סדנאות היומן הויזואלי ותעצים חווית המסע…

 

 

 

 

ריקי כהן – מקימה ומנהלת "מסע נשי". מלווה, מארגנת ומדריכה במסע, תחלוק אתכן את אהבתה הגדולה להודו, תרבותה ואנשיה. תעשיר את הקבוצה בידע, בנסיון ובמיומנויות מתחומים נוספים שונים. מוסיקאית ותרפיסטית בהכשרתה.

 

 

 

 

ריקי כהן, "מסע נשי", 0522-311380, במייל: riki@masanashi.com

להתראות ונמסטה!

שתפי ברשתות החברתיות

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
WhatsApp chat