טיול נשים אל מזרח הודו

אנא שימו לב: ערב המבוא הראשון יתקיים בתאריך 13.11.18.

המסע מיועד לבוגרות הודו בלבד.

"מסע נשי" אל מזרח הודו 

אוריסה: הינדואיזם קדום, נשים, שבטים וכלכותה במיטבה. 

תאריכים: 22.1.19 – 8.1.19   (קבוצה מס' 53)

15 ימים עם ריקי כהן  

יום 01 – 8.1 – אל הודו..  – נפגש בערב בנתב"ג ונמריא בטיסת אייר אינדיה (הכי קצרה שיש!) להודו, אליה נגיע בשעות הבוקר שלמחרת.

יום 02 – 9.1 – בירת אוריסה: בובנשוואר – משדה התעופה של דלהי, נמשיך בטיסת פנים אל בובנשוואר, בירתה  של אוריסה. לאחר מנוחה קצרה נצא אל עיר המקדשים (לפחות 600 מקדשים יש בבובנשוואר!!), והיא מאכלסת בתוכה גם את מוזיאון השבטים והאמנויות הייחודי למדינה. נבקר, נסייר ונקבל מושג ראשוני על ערש התרבות האנושית. נלון בבובנשוואר.

יום 03 – 10.1 – שיווה, חברים ומחול… בבוקר נצא אל מקדשי שיווה הגדולים והעתיקים ביותר בעיר, אשר נבנו בתחילת האלף הראשון. נצפה בהם ובהתרחשויות סביבם (הכניסה לקדש הגדו אסורה לזרים), ומשם נמשיך אל מערות קהנדגירי הקדומות, ששמשו את הנזירים הג'יינים שלבטח אחראים גם על הפיסול המרהיב והעיטורים שנשתמרו עד עצם היום הזה. בהמשך היום ניפגש עם חברה שמחלקת את זמנה בתמיכה במקומיים ונשמע את סיפורה. נלון בבונשוואר. 

יום 04 – 11.1 – אל פורי –  בדרכנו אל פורי, נעצור בשאנטי סטופה של גבעות דהולי – סמל לשלום ואהבה. זהו המקום בו החליט המלך אשוקה להפסיק את מלחמותיו ולהכריז על הבודהיזם כדת המועדפת. בהמשך נעצור בעיירה פיפלי עם מלאכות הרקמה והפנסים המעוטרים. בשעות אחר הצהריים נגיע אל פורי, ולאחר מנוחה, נצא לבקר את לורד ג'גאנאט, "אדון היקום", שהוא האל החשוב באזור והאתר המקודש ביותר לעולי הרגל הרבים שבאזור (כאן, במקדש המכושף, נמצא הפתח שיוביל אותם אל הנירוונה). נלון בפורי.

יום 05 – 12.1 – פורי והשער ל"עדן" – היום, נטייל בעיר ההומה ובשווקיה ההומים. נסייר באתרים הארכיטקטוניים ונפגוש באמנויות שהתפתחו כאן, וממש בתווך, בין דוכנים וחנויות נמצא "השער לעדן" – אתר שריפת המתים המקומי. כאן, באתר הפתוח הזה, נתבונן ונלמד על טקסי האבלות ושריפת המתים של ההינדים. מן הצד האחד – מוכרים וקונים ומן העבר השני, שורפים מתים… הודו במיטבה. נלון בפורי.

יום 06 – 13.1 – קונארק: מקדש לשמש – בבוקר, נסיע צפונה לאורך החוף עד שנגיע למקדש המיוחד והמרהיב  – מקדש השמש, אתר מורשת של אונסקו, אשר נבנה במאה ה-12, ונחשב לדוגמא לפיסול איכותי ולאחד המקדשים השמורים ביותר בהודו. בדרכנו חזרה נבקר בכפר הסתתים והפסלים ונוכל להתרשם מהעבודה הקשה והסיזיפית אשר מצליחה ליצור את כל היופי הזה… נלון בפורי.

יום 07 – 14.1 – אגם בדרך אל ההר – עם בוקר, נצא בנסיעה צפונה לאורך החוף, דרך נופים קדומים, שדות ומטעים. צפרים רבות ילוו את דרכנו עד אשר נגיע לשפתו של אגם. אגם צ'ילקה, הוא מקום עצירה לא רק לנו, זוהי גם תחנת נחיתה במסלול נדידת הצפרים בהודו. לאחר השייט, נמשיך בדרכנו אל עבר הגבעות, אל הרי הגת, ונגיע לגופאלפור. לעת ערב נבקר חברה מיוחדת.. דוגמא לתעוזה נשית. נלון בגופאלפור.

יום 08 – 15.1 – השבטים של הודו – בהודו מתקיימת אוכלוסיית השבטים השנייה בגודלה בעולם (אחרי אפריקה). מתוך הצורך לשמור על אמונותיהם ואורח חייהם (אנמיסטים, ציידים ולקטים), אנשיהם נחבאים בגבעות ובהרים וממעטים להיטמע באוכלוסיה ההינדית המקומית ובכלל. נצא היום בדרכנו אליהם במטרה להגיע למפגש עם שבט הסאורה, המתורבת והמפותח יותר ביניהם (שאפילו מוזכר בסיפור האפוס ראמאינה ההינדית) ושבט הגאדאבה. איך שהדברים מתערבבים וגם לא… נלון בראיאגדה (במלון מקומי במיוחד…). 

יום 09 – 16.1 – נשים בפסגה – עם בוקר נשכים אל שוק יום רביעי*, של תושבי המקום. השוק הוא מקום מפגשם של  אנשי השבטים היורדים מפסגות ההרים,למכור ולהחליף כאן סחורות. ניפגש כאן עם אנשי שבט הדונגריה, אחד מהשבטים האתניים המקוריים של אוריסה, המשמרים את אמונותיהם ואורח חייהם מימים ימימה. הנשים כאן נחשבות למשאב חיוני לשבט, בגלל תרומתן החשובה למשק הבית, לעבודה בשדות ולמסחר ולפיכך הן שוות זכויות לגברים (שבד"כ מבלים את ימיהם בשתיית יי"ש מקומי שהנשים מכינות להם, כדי שלא יפריעו לפעילות הנשים). לאחר הביקור בשוק, נמשיך נסיעה אל שבט הקונדה, ונבקר כאן אצל קולעות הסלים. נלון בסימיליגואדה (במלון עוד יותר מקומי…).  

יום 10 – 17.1 – נשים קשוחות ומשהו לחשוב עליו… – עם שחר שוב נצא אל שוק יום החמישי של שבטי האזור. הפעם ניפגש עם נשות שבט הבונדה המעוטרות והקשוחות המנהלות גם הן את משק ביתן באופן עצמאי. נלמד על אורחות חייהן המיוחדים ואולי כדאי שנאמץ כמה מהם… (נשות הבונדה מתחתנות עם גברים הצעירים מהן לפחות בחמש שנים, כדי שיהיה מי שידאג להן בזקנתן.. רעיון?). ניפרד מהשבטים ונמשיך בדרכנו אל העיר וישקפטאנאם (הנקראת גם ויזאג), אליה נגיע לעת ערב ובה נלון.

יום 11 – 18.1 – וישקפטאנאם היפה – זהו המקום לחזור קצת לציביליזציה… העיר היפה על אתריה ההומים בעולי רגל, תזמן לנו ביקורים במקדש שימחלאם, במערות בורה, בפארק קאילש גירי היפיפה ובחופים שלה המשתרעים למפרץ בנגל.  נלון בויזג. 

יום 12- 19.1 – כלכלותה – קאלי, אינטלקטואלים, נשים אקדמאיות  והמורשת הבריטית – שלנו עם בוקר נטוס אל כלכותה (קולקטה), בירתה של מדינת מערב בנגל.  עם הגיענו, נבקר במקדש קאלי, אלת ההרס, פטרונית העיר, מטרופוליטן של 20 מליון הודים, שיחד עם ההמולה, העוני והעליבות, שיעור האוריינות בה עומד על למעלה מ 85%… מה שאומר שיש כאן תרבות… בהמשך, ניפגש כאן עם נשים באוניברסיטה, הפועלות למען קידום מעמד הנשים באזור .מכאן נמשיך לביקור באתריה הארכיטקטוניים המרהיבים שהותירה כאן המורשת הבריטית וכמובן נשמע כאן גם על הקשר היהודי.. (איך לא?..). נלון בקולקטה.

יום 13 – 20.1 – על כלכותה  ותרבות –  עם בוקר, נצא אל שוק הפרחים הססגוני, ומשם אל המקדש הג'ייני ונמשיך את סיורנו בעיר, בביקור בביתו של רבינדראט טאגור, אחד מגדולי התרבות ההודית, זוכה פרס נובל. מפיה של הוגת דעות מקומית ופילוסופית, נשמע על פועלו של טאגור ונעיין בשירתו המרתקת עד עצם היום הזה. נלון בקולקטה.

יום 14 – 21.1 – דלהי לסיום – זהו יומנו האחרון בהודו – עם בוקר נשים פעמנו אל שדה התעופה לטיסה אל דלהי. נבקר היום במקדש אקשרדהאם (המדהים.. הדיסני לנד של הודו…), בו נלמד כיצד הופכים אדם בשר ודם, לאלוהות חיה ונושמת. בשעות אחר הצהריים נבקר חברים וותיקים לשיחה על הודו רבת הפנים, עם העליבות ודלות האמצעים יחד עם עושר הרוח והאופטימיות. משהו לקחת איתנו הביתה מכאן… נלון בדלהי.

יום 15 – 22.1 – השיבה הביתה  – שעות הבוקר יהיו זמן טוב לשופינג אחרון, לטעום עוד קצת ממה שלא הספקנו בצבעים, טעמים וצלילים ולהיפרד מהקבוצה שלנו. בשעות הצהריים, נצא לטיסה לישראל שתנחית אותנו  חזרה למקום הידוע והמוכר….

      * ייתכנו שינויים.    

מפגשי הכנה לקראת המסע: 

20.09.18 – יום ה' – 19:00 – מסע בסלון: מראות וסיפורים במסלול הטיול עם ריקי.

13.11.2018 – יום ג' – 19:00 – רבינדרנאת טאגור – מפגש על המשורר והאגדה… ערב על שירה והגות. 

30.11.2018 – יום ו' – 10:30 – על אנמיזם ושבטים עם  ד"ר דניאל נווה. 

16.12.2018 – יום א' – 19:00 – "נוסעת אלמונית" על התרמילאית הראשונה להודו עם פרופ' נורית גוברין.

27.12.18 – יום ה' – 19:00 – מפגש הכנה טכני לקראת המסע.

 **************

מחיר הטיול: 4,380$  – לנרשמות עד 20.9. 

לאחר מכן יעלה מחיר הטיול ב -200$. 

גודל קבוצה: 16-19 נוסעות. 

תנאי תשלום: מקדמה: 500$ לנוסעת – בצ'ק (קרוס ולמוטב בלבד) או בהעברה בנקאית, לפקודת ריקי כהן. 

היתרה תשולם (אפשרי בתשלומים) עד ליום היציאה לטיול, למשרד הנסיעות  "סנטורס" מרכז גירון, רח' ז'בוטינסקי 5, רעננה, אצל אורנה קסנר: 09-9602620.

המחיר כולל: 

* טיסות בינלאומיות באייר אינדיה: ת"א – דלהי/ דלהי – ת"א     

* 3 טיסות פנימיות לפי התוכנית. 

* מלונות מהדרגה הראשונה ומהטובים בנמצא (מלונות 4-5 כוכבים בערים הגדולות ומלונות בסיסיים באזורי השבטים). 

* חצי פנסיון לאורך כל הטיול (כולל 2 בקבוקי מים לכל יום, לאורך כל הטיול). 

* אוטובוס תיירות ממוזג לכל הסיורים בערים ונסיעה ברכבי טויוטה אינובה (3 ברכב), במהלך הנסיעות באוריסה. כל ההעברות לפי התוכנית. 

* כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי הרשום בתוכנית. 

* מלווה מטעם "מסע נשי", ריקי, ומדריכים מקומיים. 

* קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל (לא כולל טיפ למלווה ההודי).

* כל הסדנאות, הפעילויות והמפגשים המיוחדים למסע זה בהודו. 

* סדרת מפגשי הכנה בארץ 

(5 מפגשים והרצאות). 

* תכנית מלאה (כולל מרבית הערבים) ללא אופשיונלס. 

דמי ביטול:

* מיום ההרשמה ועד 90 ימים לפני היציאה לטיול – 200$.  * 89 – 60 ימים לפני היציאה – 450 דולר.

* 59 – 45 ימים לפני היציאה – 980 דולר.      * 44-30 ימים לפני היציאה – 1200$.

* 29-15 ימים לפני היציאה – 1900$.           * 14-7 ימים לפני היציאה – אין החזר כספי.   

המחיר אינו כולל: 

* חיסונים וביטוח בריאות ומטען.

* הוצאות בעלות אופי אישי, שתייה במהלך הטיול ודמי הכנסת מצלמות לאתרים.

* ארוחות, נסיעות ופעילויות אשר אינן כלולות בתכנית הטיול.

* ויזה להודו 

* סעיף סובלנות – הטיול הזה מיועד למי שכבר חוו את הודו, ומוכנות להרפתקאה…

מזרח הודו הנה ארץ מרתקת של עולם עתיק וראשוני ביותר. אנשי השבטים גילו את הכסף רק בשנים האחרונות. לאמונתם, המצלמה היא אוייב הגונב את רוחו של האדם (ולכן בשום פנים אין לצלם ללא רשות – הוזהרתן! יש מצב לקבל חץ ברגל למפרות את ההוראה).  רמת השירותים והתשתיות בחלק מהמקומות, נמוכים מהמוכר לנו במערב ואפילו מהביקורים הקודמים בהודו, ואילו במקומות אחרים – תופתעו…  בנינו טיול המאפשר לנו להגיע אל כל אותם מקומות נידחים וייחודיים, תוך קיום אורח חיים סביר, אך בהודו – כמו תמיד, עלינו לצפות לבלתי צפוי, ולכן נזדקק לאורך רוחכן…

**חובה על המטיילות להתקשר ללשכת הבריאות לצורך ייעוץ וקבלת חיסונים מתאימים לפחות חודש מראש. וכן לרכוש ביטוח בריאות המותאם למצבה הבריאותי של כל אחת מהנוסעות וכן למסלול הטיול. 

***  ייתכנו שינויים במסלול ובתמחור בהתאם לשינויים בלוח הטיסות והמחירים של חברות התעופה, מיסי הנמל והדלק וכן שירותי הקרקע. (המחיר מעודכן ל 13.7.2018).

 לפרטים והרשמה: 

ריקי כהן – 0522-311380,  דוא"ל: :riki@masanashi.com 

"מסע נשי" – משרד:09-771937   

 

 

להתראות!!

קטגוריות: מסעות בעולם