"מסע נשי" – יפן בשלכת

16 ימים אל השלכת המרהיבה של יפן  
עם צוות "מסע נשי": עדי ענבר וריקי כהן
מסע אל טבע, מפגשים אנושיים, אירוח מסורתי וסדנאות, בארץ השמש העולה.

 

 

 

 

 

".. מרגיש לי שכל מי שנוסעת ליפן, שלא דרך "מסע נשי", באמת תכיר אותה.." סיגל גור, אפריל 2016 

"מסע נשי" ליפן הוא טיול מיוחד. *צבעי השלכת בעונת הסתו מגלים טפח מהפנימיות היפנית הסוערת לעומת האיפוק החיצוני האפרורי הידוע.. בצד האתרים המסורתיים, ניפגש עם מקומות ונשים שלא על ציר התיירות הרגיל ונחווה את יפן האותנטית, ככל שיתאפשר.  נבקר בערים הגדולות קיוטו וטוקיו, במקדשים המיוחדים ונהנה מהנופים הכפריים של יפן: אגם האקונה, טאקאיימה, שירקאוהגו, קנזאווה, נגאנו ועוד..  נלמד על  התרבות והאומנויות ביפן ונתנסה בסדנאות ייחודיות: המחול, התיפוף, האוכל, הלבוש.. ניפגש עם נשים יפניות ונשמע מהן על אורחות חיים, מנהגים, שאיפות וחלומות.. נשתתף בטקסים מסורתיים ונשמע סיפורי גיישות ועוד..  נחווה את יפן המסורתית, בצד זו המודרנית – בעיקר נהנה מן הגלוי ובד בבד ננסה גם לתהות על המהות הפנימית… על הנסתר מן העין… 

 יום 01 – אל יפן
נפגש (ונתרגש..)  ונמריא לטוקיו (עם תחנת ביניים באיסטנבול), אליה נגיע בערבו של יום המחרת.

יום 02 – נוחתות בטוקיו..
עם הנחיתה, בדרך משדה התעופה, נתרשם לראשונה מיפן.. מהעיר הגדולה – טוקיו בלילה. נגיע אל המלון לארוחת הערב/לילה, בה נטעם יחד לראשונה, מאכלים האופייניים ליפן בארוחה משותפת.. טעמים וריחות ראשוניים. נלון בטוקיו.

יום 03 -טוקיו: יום ראשון החגיגי, מקדשים, חתונות.. ועוד..    
נפתח את ביקורנו ביפן בביקור במוזיאון ההיסטורי אדו טוקיו, כאן נלמד על ההיסטוריה של יפן ועל מה שהפך אותה לאומה מיוחדת כל כך. היום יום ראשון, והמוני יפנים יוצאים לבלות. נגיע אל מקדש השינטו המרכזי של טוקיו – מייג'י המצוי בלב הפארק המוריק.. נסייר כאן ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות חתונה יפנית מסורתית.. אחר הצהריים נסייר בהארג'וקו כאן נתרשם מהצעירים הממלאים את הרחובות של אזור חיי הלילה התוסס של טוקיו: מבתי האוכל והמועדונים בצד מרכז העסקים של העיר. ובשעות הערב, נצא לבקר חברה ותיקה ונשמע את סיפור חייה המרתק, נתוודע אל המוסיקה היפנית ולפרוייקטים שונים שהיא מעורבת בהם, ביפן. נלון בטוקיו.

יום 04 – טוקיו: עיר מודרנית, מסורתית?..
יפן מוקפת בים, ומן הסתם מתפרנסת ממנו.. נסייר בשוק הדגים הגדול בעולם (כפוף לאישור), כאן נתוודע ליצורי הים למיניהם, ואם יתאפשר, גם נטעם מהם.. בהמשך נבקר במקדש אסקוסה קאנון ומכאן נמשיך לשיג'וקו– מרכז הבילוי התוסס של תושבי טוקיו ולרובע האופנה והמותגים: אומוטסאנדו. נסיים באזורי היוקרה גינזה והפורום – לשופינג יוקרתי משהו.. נלון בטוקיו.

יום 05 – מטוקיו להאקונה – מההמולה אל השקט
בשעת בוקר נצא אל תחנת הרכבת ההומה ונחוש את דופק החיים הפועם והבלתי יאומן של שעות העומס בתחנה.. מכאן נצא לטיסה בגובה נמוך: לנסיעה ברכבת המהירה והמדהימה: ה"שינקאנסן", אל אודוורה.  "עם הנחיתה", נשים פעמינו אל המוזיאון הפתוח לפיסול מודרני בינלאומי ולסיום נטבול את רגלינו ונשכשך בבריכת הרגליים של המוזיאון. נלון בהאקונה.

יום 06 – טבע, אמנות והרפתקאות
האקונה, עיירה קטנה
 השוכנת על שפת אגם אשי, בתוך לוע געשי כבוי, באזור המשופע במעיינות חמים. עם בוקר נצא לטייל ונתרשם מנופי הטבע של האגם הלוע הגעשי. מכאן נמשיך אל מוזיאון הקימונו המדהים (!) של האמן איצ'צקו קובוטה. בשעת צהריים נצא אל מחוז נגאנו בנסיעה אל המרחבים הפתוחים של יפן.  הערב נתארח ונלון במקום אותנטי במיוחד: בבית משפחה מקומית. נתחלק כאן לקבוצות קטנות ויחד עם בני המשפחות המקומיות, נהנה מחוויית האירוח הכפרי. נאכל את ארוחת הערב היפנית יחד עם מארחינו ונחווה מקרוב את החיים בכפר היפני.  נלון בנגאנו.

יום 07 – שירקאווה גו וטקאימה..
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהמארחים שלנו. האוטובוס יכיל את כל חוויות ליל האתמולבדרכנו אל טקאיאמה הציורית. טאקיימה, השוכנת בהרי האלפים היפנים, מפורסמת בעבודות ומבני העץ השמורים בה. כאן נבקר במוזיאון המקומי ונראה את תצוגת הבמות היפות המשתתפות בפסטיבלי הסתיו והאביב המקומיים.  בערב, נתנסה ברחצה יפנית מסורתית משותפת באונסן  (מי קראה את נוריקו סאן, הילדה מיפן?… פרטי התנהלות מדויקים יימסרו למשתתפות לפני הכניסה למרחץ ..) נלון בטאקאיימה.

יום 08  – אל השקט שמסביב ורעמי התופים.
את הבוקר נפתח בביקור מוקדם, בשוק הבוקר של טאקאימה לסיור וטעימות בין הדוכנים המציגים מוצרי מזון וחפצי אמנות מכפרי האזור ואמנות מקומית.  מכאן נצא לדרך, לביקור בכפר העץ המסורתי שירקווה גו בלב הרי האלפים ונטייל בין בתי העץ והקש, ברחוב המסורתי סאנומאצ'י.. מכאן נמשיך בדרכנו אל העיר קנאזאווה.  עם הגעתנו נבקר בקנרוקואן, אחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן. אסתטיקה במיטבה.. מכאן נצא ללינה באחד הכפרים שבאזור. במקום הלינה, בערב, נתנסה בסדנא מיוחדת במינה: סדנת טאיקו- סדנת תופים הייחודיים ליפן. חוויה.. נלון בכפר.

 יום 9 – מהמרחבים אל העיר הגדולה – אוסקה.
כשאזנינו עדיין מלאות בהדהודי אתמול, יפרד ממרחבי הטבע, בדרכנו לאוסקה. בדרכנו, נעצור במוזיאון קטן ומיוחד במינו – מוזיאון בובות הניר.  אם יעלה בידנו, ניפגש עם האמנית הוותיקה (מאד), לשיחה אישית, בה נלמד על חווית חייה כאישה ואמנית ביפן. בשעות אחר הצהריים נגיע אל אוסקה. כאן נחווה את אזורי הבילוי של העיר הגדולה: כאן נפגוש את תופעת ה-love hotels, וננסה להבין "למה ואיך, ובכלל..".. חוויה מאד מאד יפנית. נלון באוסקה.

יום 10 – על טקסים, חמלה וקדושה..
עם בוקר נמשיך בדרכנו. נעלה בתוך הנופים ההרריים, אל אחד ממרכזי העלייה לרגל החשובים ביותר ביפן.  נסייר ביער הקסום, בינות לאתרים הפזורים בו כמו מקדשי ההר וגן האבנים. שעות בין הערביים,  יזמנו לנו חוויה מיוחדת של שיטוט בטבע, כאן נוכל לחוות את השקט הגדול האופף את המקום ונתרגל מדיטציה.. את הלילה נעשה במנזר ונחווה אירוח יפני אותנטי, כמיטב המסורת: הלינה כאן היא על גבי פוטונים מסורתיים, ללא שירותים צמודים. בערב תוגש לנו ארוחה מקומית מסורתית, על טהרת הצמחונות והצניעות.. נלון במנזר.

יום 11 – אל הבירה העתיקה – קיוטו.
עם הנץ החמה, נשתתף בטקסי פתיחת היום במנזר. בסיומם, ניפרד לשלום מהמארחים שלנו ונמשיך בנסיעה אל קיוטו. קיוטו נחשבת לאחת מהערים היפות ביותר ביפן, בה נשתמרו אלפי מקדשים, גנים ויצירות ארכיטקטוניות. נצא לבקר בשביל הפילוסופים הידוע ונהנה מאווירת הטבע שבתוך העיר, נבקר במקדשי קיוטו המרהיבים ובשעות הערב אנחנו מוזמנות למפגש מרגש ב"בית שלום", קהילה של נוצרים יפנים אוהבי ישראל. אם יתאפשר, ניפגש עם נשות הקהילה לשיחת נימוסין וחילופי חיוכים..  חוויה מיוחדת.. נלון בקיוטו.

 יום 12 – קיוטו: מקדשים וגיישות..
מוקדם בבוקר, נצא למקדש הזן ריואנג'י וגן האבנים ה"יבש", לשעה קלה של התבוננות… משם, מרחק קצר למקדש הזהב קינקאקוג'י והגנים שסביבו. אם הזמן יאפשר, נבקר גם במקדש האהבה, מקדש קיומיזודרה. לאחר הפסקת צהריים נשתתף בטקס תה מסורתי, המהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. לעת ערב נסייר ברובע גיון, ניפגש עם הנשים ההדורות והמסתוריות הנחפזות בקבקבי העץ שלהן ונבלעות בחשאיות בפתחי הבתים. נלון בקיוטו.

 יום 13 – על טירות, סושי ומניפות..
היום נצא לסיור בתחבורה מקומית באתריה של העיר. 
נפתח את הבוקר בטירת ניג'ו – ביתו של השוגון והגן היפני סביבו, משם נמשיך לביקור  בשוק האוכל נישיקי הצבעוני והמרתק. נשתתף בסדנא מיוחדת, לעת ערב, ניפגש עם גברת מיוחדת במינה –הגיישה. במפגש האינטימי, נוכל לתהות מקרוב על עולמה של הגברת. נוכל לשאול שאלות ולשוחח על חיי היום יום של הגיישות ולנסות להבין מהו סוד קסמן.. נלון בקיוטו.

יום 14  – אראשיימה וגניה.
היום נצא אל ארשיימה וגניה. נבקר בגן הבמבוק המרהיב, במקדשים המיוחדים שלה, נשוטט בסימטאות המשובצות בחנויות בוטיק ייחודיות ומעניינות ונטעם מאוכל הרחוב המצוי כאן בשפע. לעת ערב נצא לבילוי יפני מסורתי… נלון בקיוטו.

יום 15 – קניות אחרונות והביתה..
עם בוקר נבקר במקדש פושימי אינארי ונטייל בסמטאות הקטנות המלאות בדוכני אוכל יפנים ומזכרות הביתה. יומנו האחרון ביפן יוקדש לקניות אחרונות, טעמים וצלילים. את הערב נבלה יחד בארוחה חגיגית, למסיבת סיום המסע... לאחר מכן, נשים פעמינו לשדה התעופה, אל הטיסה הביתה שכבר ממתינה לנו…

יום 16 – הנחיתה..
ניפרד מהחבורה שעימה בילינו בשבועיים האחרונים, חיבוקים ודמעות.. וננחת בחזרה, אל המציאות שלנו…

* אנחנו מתכווננות לשלכת של יפן אך היא, כידוע, תלויה במזג האוויר..   
** ייתכנו שינויים במסלול ובסדר הפעילויות. 

דוגמא לערבי הכנה לקבוצה היוצאת לטיול (הערבים מתקיימים באזור השרון ובתל אביב):

נושא המפגש – לקראת "מסע נשי" ליפן

 ערבי מבוא ראשונים –  על "מסע נשי", על יפן, ועל הנשים שבה – עדי ענבר מדריכת הטיול וריקי כהן, מלוות הקבוצה.

 "לאן נעלמה נוריקו סאן" – דבורית שרגל
 ערב פתוח חינמי לנוסעות ליפן

"העולם הצף" – אירוטיקה, שעשועים ואמנות ביפן   עדי ענבר.

 טקס התה וקליגרפיה- על מסורת, איפוק והקשבה – מיהו קטאוקה ארליך.

מחול הבוטו – מפגש מחול מיוחד עם הרקדנית תמר בורר.

לקראת מסע: הדרכה טכנית – עדי וריקי – מלוות המסע.


מחיר הטיול ליפן:
  6,870$ (בקבוצה של 15-22 מטילות).

המחיר כולל:
טיסות:
 בחברה בינלאומית סדירה.
תחבורה:
 נסיעה באוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה ותחבורה ציבורית כמפורט במסלול.. 
לינה
13 לילות בבתי מלון בחדרים זוגיים, מקבילים לדרגה של 4-5 * (ביפן אין דרוג כוכבים). 3 לילות מתוכם, באירוח יפני מסורתי (ללא שירותים צמודים), לילה במנזר, לילה באכסניה כפרית בה מתאמנים מתופפי הטאיקו ולילה בבתי משפחות מקומיות.
כלכלה
: ארוחות בוקר בבתי המלון + 8 ארוחות ערב/צהריים.
גודל קבוצה: 
15-22 מטיילות.
הדרכה: 
מדריכה ישראלית, מלווה מטעם "מסע נשי", מדריכה מקומית ונהג על פי התכנית.
סדרת מפגשי הכנה
 כמפורט למעלה.
סדנאות, מפגשים  ופעילויות ייחודיים  ל"מסע נשי" בארץ וביפן
:
סדרת מפגשי העשרה והכנה בארץ*, סדנת תופי טאיקו, מפגש עם גיישה, הופעה נגנית קוטו, הופעה וסדנת מחול, שיעורי מדיטציה והשתתפות בטקסי הבוקר במנזר, רחצה באונסן (מי קראה את "נוריקו סאן, הילדה מיפן"?), ערב קריוקי יפני, מפגש עם אוהבי ישראל ב"בית שלום", סיור טעימות בסופרמרקט, מפגשי נשים, הפתעות ועוד ועוד .. (התכנית מלאה ללא "אופשיונלס").
* אנא שימו לב לטבלה שלמעלה וכן לאפשרות של שינויים במועדי הסדנאות בארץ ובתכניהן.
דמי כניסה לאתרים
דמי רישום וטיפול, מסי נמל 
(מעודכן ליום 1.5.16),  כמפורט.
קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל 
(למעט המדריכות הישראליות).

המחיר אינו כולל:
ביטוח אישי ומטען, ארוחות שאינן כלולות, שתייה והוצאות אישיות.
ארוחות שאינן כלולות בתכנית.               
תוספת ליחיד בחדר – 1495$.

תנאי תשלום – מקדמה בסך  500$ באמצעות מזומן שקלי או דולרי, בצ'ק לפקודת ריקי כהן. יתרת התשלום תתבצע במשרד הנסיעות. תשלום באמצעות כרטיסי אשראי יחויב ב 2%, עלות השימוש בכרטיסים.

דמי ביטול – מההרשמה ועד 45 ימים לפני היציאה לטיול, יחולו דמי ביטול בסך של- 50$. פירוט דמי הביטול בהמשך – יימסרו במעמד הרישום.
מחירי מיסי הנמל והדלק נכונים ליום הפרסום. במקרה של שינוי, מחיר הטיול יעודכן בהתאם. 

לפרטים על הטיול והרשמה:
"מסע נשי" – אצל ריקי כהן: 0522-311380,   או אצל עדי ענבר: 0544-746262

במייל:  riki@masanashi.com,      yapanichi@gmail.com 

*************

סעיף סובלנות  יפן הנה ארץ מלאת ניגודים של מסורת עתיקת יומין מחד וקדמה מדהימה מאידוהיא מתנהלת תוך שילוב בין השניים. מהיותה מדינה בעלת קודים תרבותיים מיוחדים, נתבקש להתנהל באיפוק מתוך כבוד והבנה לשוני שבין התרבויות.                                                 

"אנשים ונשים מכאן ומשם" במהלך המסע ביפן  נקיים מפגשים עם המקומיים, נכיר אותם ונחווה את אורחות חייהם באופן בלתי אמצעי, ככל שיתאפשר. תכנית המסע  הרשומה מתייחסת לאתרים ולפעילויות.  מטבע הדברים, במפגשים המתוכננים, אנשים עלולים להיות לא זמינים (כן, גם ביפן המאד מתוכננת..) ותוכניות שהוכנו מבעוד מועד עלולות להשתבש מסיבות שונות. צוות ההדרכה ומלוות "מסע נשי", יעשו כמיטב יכולתם לקיים את הסדנאות והפעילויות השונות כדי לאפשר לכן חוויה מיוחדת.

* וכמה מילים על מנחות הקבוצה:

עדי ענבר – עם הרבה אנרגיה, שמחה והתלהבות, תסחוף אותנו עדי אל המסע הזה. עדי היא מורת דרך מוסמכת, בעלת תואר שני בלימודי יפן, תלמידה סקרנית ומתמידה עד עצם היום הזה בכל מה שקשור ביפן. שהתה ביפן ארבע שנים, דוברת יפנית שוטפת. עדי תדריך את הטיול שלנו ותחלוק איתנו מהידע הנחחב שרכשה במהלך השנים ומחוויותיה ביפן, במהלך שהותה שם..

איילה גרבר סנפיר – טיילת בלתי נלאית, תרפיסטית במוסיקה וותיקה, משלבת גישות טיפוליות ממזרח ומערב. מתמחה בהנחיית קבוצות, טיפול משפחתי, התמודדות במצבי טראומה ופוסט טראומה, ומטפלת באוכלוסיות מגוונות עם צרכים מיוחדים. איילה התנדבה לעזרת נפגעי הצונאמי ביפן, בפוקושימה. היא תביא מכישוריה, קשריה והמיומנויות המגוונות שלה, אל הקבוצה.. אישה – וחוויה בפני עצמה.

וכמה מילים שאמרו וכתבו על "מסע נשי" ליפן, בנות המסע האחרון מאפריל 2016:
– "למעלה משבועיים ריחפתי בעולם אחר, מופלא, עם קבוצת בנות מקסימות. תודה לכולכן על הארגון, ההדרכה ונתינה ללא גבולות". עדנה שגיא.

– "מדריכות יקרות, תודה על מסע איכותי ונפלא במדינה קסומה. תודה על החוויות שצריכות זמן לשקוע. תודה על יחס אישי ותשמת לב אישית" . מירה מייל.

– "גם אני, שלא כל כך מתחברת לרוחניות, חוויתי משהו שנכנס לי ללב ולנשמה. אני עדיין ביפן ברוחי. חוויה שתלווה אותי לנצח. הייתי כבר בהרבה טיולים בעולם, אבל טיול כזה עוד לא היה לי.. תודה!"  רעיה שיינין.

-"..סיפרתי המון על הטיול שלנו, בעיקר לחברים ומשפחה שחזרו מיפן ממש בתקופה הזו. זה פשוט מדהים שאף אחד לא חווה את יפן כמוני, כחוויה נפשית ורק אחרי כן כל שאר הירקות: נוף, תרבות מסורת.. ואיך שאני לא הופכת את זה, זה בזכות עדי וריקי שהן מי שהן.."  שרלה ארליך.

– "התחזקה בי התחושה שאני מאמינה בה כבר שנים רבות – שחברות של נשים היא מפגש יקר ומרפא… מסרבת לתת לשגרה לקחת לי את יפן במובן הרחב של המילה.. לא פותחת טלביזיה, לא שומעת רדיו, נאחזת עוד קצת בשקט ובחוויה שעברתי אתכן… תודה לכן על הכל."  פנינה ויטלי.

*******************

לפרטים והרשמה לטיול:
"מסע נשי": עדי ענבר – 0544-746262
אנא מלאו טופס הרישום המצורף למעלה ושלחו לפקס: 09-7719064.
במייל:    
riki@masanashi.com    ,yapanichi@gmail.com