דרום הודו | 22.3.20 – 5.3.20 – נותרו מקומות ספורים!

דרום הודו | 22.3.20 – 5.3.20 – נותרו מקומות ספורים!

"מסע נשי" בשיתוף פעולה נדיר עם האנתרופולוג ד"ר דניאל נווה 

"מסע נשי" אל דרום הודו
מסע של פנימה והחוצה – אל פסטיבל ההולי, ליל ירח מלא בטירובנמלאי,
קדושות ומחוללות, נשים וטקסים.
תאריכים: 22.3.20 – 5.3.20   (קבוצה מס' 61)
18 ימים עם ד"ר דניאל נווה* וריקי כהן

 צילומים: אמה המחבקת, ד"ר דניאל נווה, שייט בית סירה בתעלות ,רקדן קתקאלי

יום 01 – 5.3.20 – אל הודו.. נמריא בטיסת לילה עם אייר אינדיה להודו, וננחת בדלהי למחרת בבוקר.

יום 02 – 6.3.20 – אל צ'נאי – ננחת עם בוקר בדלהי, ולאחר ההתארגנות ומפגש ראשוני עם הודו ועם עצמנו, נצא בטיסת פנים אל צ'נאי, בדרכנו למהבליפורם – עיירת הדייגים הקטנה והשקטה שהתפרסמה בזכות עבודות הפיסול שלה. זהו יומנו הראשון על אדמת הודו וכאן ניפגש לראשונה עם המאכלים ההודים, עם פסטיבל ההולי הנחגג ברחובות בהתזת צבעים לכל עבר לרגל בוא האביב ועם כמה מנהגים ידועים יותר ופחות… נלון במהבליפורם.

יום 03 – 7.3.20– קלקשטרה ומהבליפוראם – "מחולות וחושים" – קלקשטרה, הוא בית הספר הגבוה לשחזור אמנויות המחול והבמה. במהלך השנים, אבדו אמנויות המחול של הדוואדסיות – "נשות המקדשים", שהיו מחוללות למען האלים והכוהנים. בניסיון להחיות את האמנויות הנכחדות הוקם בית הספר הזה, ואנו נבקר בו. כאן נפגוש במחוללות העושות במלאכה בשקידה רבה. נלמד על עושר ההבעה של איברי הפנים ומנחי הידיים (המודרות), וננסה גם אנחנו להתחקות אחריהן… לאחר הביקור, נצא אל מהבליפורם הידועה בעושר ארכיטקטוני ובפיסול שאין כדוגמתו בכל הודו: נבקר במקדשי החוף, במערות המקושטות בתבליטי הקיר ואצל הפסלים והחוצבים … נלון במהבאליפורם.

יום 04 – 8.3.20 – אל טירובנמלאי –  "ליבו הרוחני של העולם" – היום נעשה את דרכנו אל טירובנמלאי וההר הקדוש ארונצ'לה שבדרום הודו שהינם המקומות הנסתרים, הידועים רק להודים המקומיים, בעיקר בשל האנרגיה התוססת של שיווה האל במקום. עם הגעתנו נצא אל טקסי הערב באשראם. חוויה. נלון בטירובנמלאי.

יום 05 – 9.3.20 – המקדשים ההינדים של טירובנמלאי – לאחר מדיטצית הבוקר, נצא ונצטרף אל עולי הרגל, המאמינים, נזירי שיווה והסהאדואים למיניהם הסובבים בעיירה וסביב ההר ונתבונן בטקסים ובפולחנים הקשורים לשיווה. כאן ניפגש עם מאמינים מכל רחבי העולם, נשתתף בארוחת צהריים מקומית (על עלי הבננה…), נלמד על המקום ואורחותיו, נחווה ונתנסה… נלון בטרובנמלאי

יום 06 – 10.3.20 – מילוא הירח ושרי רמנה מהרישי – הלילה יהיה ירח מלא. ההודים מאמינים (וגם מאמינים אחרים בשאר חלקי העולם), שבזמן הזה אפשר להתחבר לאנרגיה הקוסמית באופן ישיר יותר: הקשר בין האדם הנושא את תפילותיו לבין האנרגיה הקוסמית הופך אז חזק יותר. עם ערב, נצא אל המרכז הרוחני של שרי רמנה מהרישי, בו "ניקח את הזמן"… נשתתף במדיטציות ובטקסים.. נלון בטירובנמלאי.

יום 07 – . 11.3.20 – אל פונדיצ'רי, שרי אורובינדו ו"האם".. – עם בוקר נצא בדרכנו אל העיר פונדיצ'רי, המשמשת כמרכזו של אחד האשרמים החשובים ביותר בדרום הודו: שרי אורובינדו ו"האם". נבקר במקום ונלמד על  שני ההוגים:  סרי אורובינדו, אשר תורתו משלבת בין פילוסופיית היוגה המסורתית והמדע המודרני, ו"האם" – שנולדה ב סוף המאה ה- 19 בצרפת, אשר הגיעה במסעותיה להודו, פגשה באורובינדו, ונותרה בהודו לשארית חייה. נלון בפונדיצ'רי.

יום 08 – 12.3.20 – "לחיות את חיינו אלו בהרמוניה, תוך קבלת האחר, כדי לשפר את מעמדנו בעולם הזה ואת המפגש עם החיים הבאים", זו היתה השותפות הרעיונית של שרי אורובינדו ו"האם", אשר יצרה את  הכפר הבינלאומי המיוחד – אורוביל. ניסע אל הכפר וניפגש עם אנשים וחברים המתגוררים כאן ונשמע מהם על החיים ועל "כאן ועכשיו"…  נלון בפונדיצ'רי.

יום 09 – 13.3.20 – אורוביל – "עיר השחר" – מקום מפלנטה אחרת – היום נבקר באורוביל ובמתחם המטרימנדיר – "הנשמה של אורוביל", המרכז הרוחני החשוב ביותר למאמיני שרי אורובינדו והמקדש המודרני הכי מיוחד, הנראה כאן כהזיה במרחב המקומי.. המבנה המוזהב הענק,  הוקם כמרכז מדיטציה ייחודי אליו מגיעים המאמינים פעמיים ביום לישיבה של שקט והקשבה. כדי לנסות ולחוות, נצטרף אנו אליהם ונתנסה כאן בשעה קסומה.  נלון בפונדיצ'רי.

יום 10 – 14.3.20 – ו…יצאנו לדרך – עם בוקר נצא בדרכנו לאורך נהר הקאוורי – הנהר הקדוש, שלצידו הוקמה שורה של ערים מקודשות עם מקדשים מרהיבים – ואנחנו נבקר בהם על הדרך. נבקר במקדש בריהדישווארה, אשר הוכלל ברשימת נכסי העולם של אונסקו, נעבור גם בטנג'ור מפורסמת בסגנון הציורי המיוחד שלה וכאן נבקר אצל אמני המקום המתמחים באמנות המתכת והמשי. כאן. נלון בקודראם.

יום 11 – 15.3.20 – אל מדוראי – הכרך השוקק והאלה מינאקשי – לאחר מדיטצית הבוקר, נצא  אל  מדוראי – אחת מן העתיקות והחשובות בערי דרום הודו. הכרך התוסס, עמוס בעגלות שוורים, נהגי ריקשות ועולי רגל, הוא מרכז לעולי רגל. נבקר היום במקדש מינאקשי האדיר ששעריו המקושטים מתנשאים לגובה רב, נתבונן בארכיטקטורה המדהימה, במאות אלפי הדמויות והאלים המספרים את המיתולוגיה ההודית על גבי קירות המקדש.. נלון במדוראי.

יום 12 – 16.3.20 – את ארוחת הבוקר נחלוק היום עם נשות ארגון "המעגל הפנימי", הפועל למען רווחתן וקידומן של נשים צעירות. יחד, נחלוק חוויות ונשתף מניסיוננו המשפחתי והמקצועי ונעמוד על המשותף והשונה בעולמנו כנשים… בהמשך היום נצא אל העיר ההומה לשופינג ובערב נשוב למקדש מינאקשי , לצפות בטקסי הערב שבהם מכינים את האל  והאלה לשנת הלילה שלהם. נלון במדוראי.

יום 13 – 17.3.20 – יום חוויה אצל  "אמה" – היום נגיע מרכז מיוחד: אל אמריטפורי של אמה – האם המחבקת. נבקר את המרכז, ניפגש עם מאמיניה, נתבונן בעשייה הענפה ובהוויה, אם אמה תשהה במרכז, אולי נצליח גם לקבל חיבוק ובעיקר נלמד על משמעות המגע והאהבה ועל מה שיכולים אישה אחת וחיבוק גדול לעשות עבור מיליונים של בני אדם… נלון  בקולאם.

יום 14- 18.3.20 – אל קומראקום – עם שחר נצא אל קומראקום ונגיע למלון למנוחה ונופש ליומיים הקרובים. כאן נלמד על מגוון התבלינים ההודים המסורתיים, נתנסה בסדנת בישול איתם, נסייר בין המטעים ניתן קצת מרגוע לגוף ולנפש… נלון בקומראקום.

יום 15 – 19.3.20 – מקום לטבע..  קרלה, ארץ ניחוחות התבלינים והקטורת היא המקום להתענג על יופיו של הטבע, להתבונן ולטעום ממנו, להריח אותו ולתת לכל החושים מרגוע.. נצא לטיול ברגל בין המטעים והמים ונהנה מן השקט..זה הזמן לנוח מהאינטנסיביות  ולחוש את עצמנו ואת הטבע סביבנו. נלון בקומראקום.

יום 16 – 20.3. 20 – שיט בבית סירה – עם בוקר נשים פעמינו אל ה"בקווטרס", נשוט בתעלות העוברות בין הכפרים במרחבי הלגונות של קרלה. נתבונן בחיי היומיום ונהנה מהנוף החולף על פנינו…לאחר ששבענו מן השיט, השקט והמים, נשים פעמינו אל העיר הגדולה, אל קוצין. נלון בקוצ'ין.

יום 17 -. 21.3.20 – קוצ'ין – מקום מושבה של הקהילה היהודית שהייתה בעבר מן המפוארות והמיוחדות שנוצרו בגלות ישראל. עם בוקר נצא לסיור בעיר ונבקר בבית הכנסת ובקהילה היהודית שעדיין חיה במקום. בהמשך, נצפה במופע קתאקאלי – אמנות המשלבת שפת מחול מורכבת, הבעות פנים ותלבושות מרהיבות. עם ערב, נתכנס לארוחה חגיגית לסיום המסע…. כמעט תם ונשלם… נלון בקוצ'ין.

יום 18 – 22.3.20 – הביתה.. עם בוקר, נצא אל שדה התעופה אל לדלהי ומשם לארץ, לטיסה שתביא אותנו חזרה, למציאות שלנו כאן…

*עדיין ייתכנו שינויים במיקומי הביקורים ובתכנים.

ערבי ההכנה יתקיימו באזור השרון. כתובת מדויקת של מיקום המפגשים, תישלח לנרשמות לטיול, בהמשך.

תאריךיוםשעהנושא המפגש
3.12.19ג'20:00אנתרופולוגיה לנוסעים - עם ד"ר דניאל נווה (מפגש פתוח)
2.1.20ה'20:00מראות וחוויות במסלול הטיול עם ריקי כהן (מפגש פתוח)
2.2.20א'20:00על מרכזים רוחניים, נשים ואלוהויות בדרום הודו - עם ריקי כהן
19.2.20ד'20:00לקראת מסע: מפגש משתתפות, הדרכה טכנית, ועוד... - עם צוות המסע.

מחיר הטיול: 4380$ בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 1.10.2019. לאחר מכן יעלה מחיר הטיול ב- 180 דולר.

גודל קבוצה: 15-25 נוסעות. תנאי תשלום: מקדמה: 500$ לנוסעת – באפליקציית ביט או בהעברה בנקאית.  היתרה תשולם (אפשרי בתשלומים), עד ליום היציאה לטיול.

דמי הביטול: מיום ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה – 70$ /// 90-60 ימים לפני היציאה – 250$ /// 59-45 ימים לפני היציאה – 600$ .  44-30 ימים לפני היציאה – 1000$ /// 29-15 ימים לפני היציאה – 1700$ /// 7-14 ימים לפני היציאה – 2950$   /// פחות משבוע לפני היציאה – אין החזר כספי. * שימו לב: מומלץ לנרשמות לטיול, לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה שהיא, בתוך 7 ימים ממועד ההרשמה.

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות באייר אינדיה: ת"א – דלהי / דלהי – ת"א * 2 טיסות פנימיות לפי התוכנית.
* מלונות מהדרגה הראשונה ומהטובים בנמצא בכל מקום (מלונות 3-5 כוכבים ומלונות מורשת).
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול (כולל 2 בקבוקי מים לכל יום, לאורך כל הטיול).
* אוטובוס תיירות ממוזג והעברות לפי התוכנית. * כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי התוכנית.
* הנחיית מדיטציה, שיחות וסדרת הרצאות עם ד"ר דניאל נווה, ליווי המסע עם ריקי כהן ומדריכים מקומיים.
* קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל * כל הסדנאות, הפעילויות והמפגשים המיוחדים למסע זה בהודו.
* סדרת מפגשי הכנה בארץ (ארבעה מפגשים). * תכנית מלאה (כולל מרבית הערבים) ללא אופשיונלס

המחיר אינו כולל:

* חיסונים וביטוח בריאות ומטען. * הוצאות בעלות אופי אישי, שתייה ודמי הכנסת מצלמות לאתרים.
* ארוחות, נסיעות ופעילויות אשר אינן כלולות בתכנית הטיול. *טיפ למדריכים הישראלים. * ויזה להודו
– סעיף סובלנות – דרום הודו הנה ארץ מלאת ניגודים של עולם עתיק וקדמה. מהיותה מדינת עולם שלישי, רמת השירותים והתשתיות נמוכים מהמוכר לנו במערב ולמרות זאת מצויים בה שירותים תיירותיים (לעיתים אפילו מפתיעים…), המאפשרים לנו טיול תוך קיום אורח חיים סביר. אנא התאזרו בסבלנות…
– "אנשים ונשים מכאן ומשם"- באופן כללי יש לזכור שבהודו אפשר לצפות בעיקר ללא צפוי.. במהלך המסע בהודו  נקיים מפגשים עם המקומיים, נכיר אותם ונחווה את אורחות חייהם באופן בלתי אמצעי. תכנית המסע הרשומה מתייחסת לאתרים ומקומות בעיקר ופחות לפעילויות ומפגשים עם אנשים. מטבע הדברים, אנשים עלולים להיות לא זמינים. ריקי ודניאל, יעשו כמיטב יכולתם לקיים את הסדנאות והפעילויות השונות כדי לאפשר לכן חוויה מיוחדת.
– חובה על המטיילות להתקשר ללשכת הבריאות לצורך ייעוץ וקבלת חיסונים מתאימים לפחות חודש מראש וכן לרכוש ביטוח בריאות המותאם למצבה הבריאותי של כל אחת מהנוסעות וכן למסלול הטיול.
– ייתכנו שינויים במסלול ובתמחור בהתאם לשינויים בלוח הטיסות והמחירים של חברות התעופה, מיסי הנמל והדלק וכן שירותי הקרקע.


וקצת על המלווים בטיול:

ד"ר דניאל נווה – ד"ר דניאל נווה, אנתרופולוג איש חינוך ומלווה רוחני, יעשיר את המסע שלנו עם מדיטציות בבקרים, (בהתאם לאפשרויות הזמן והמקום), וכן ינחה עבודה רוחנית ממבט אנתרופולוגי במהלך הטיול באמצעות המקומות והאנשים שנפגוש. נשוחח על איזון מחדש בחיים על פי האנרגיות המיוחדות של שיווה ווישנו, על אנתרופולוגיה והתרבות בכלל ועל נשיות וירח מלא, בפרט. גם נשוחח על המעבר לדואליות, על מונותיאיזם ופוליתיאיזם וכמובן, גם על חינוך וחייו עם שבט הניאקה של דרום הודו ועל החיים והמוות…

 

 

 

 ריקי כהן – מקימה ומנהלת "מסע נשי". מלווה, מארגנת ומדריכה במהלך המסע, תחלוק אתכן את אהבתה הגדולה להודו, תרבותה ואנשיה. תעשיר את הקבוצה בידע, בניסיון ובמיומנויות מתחומים נוספים שונים. מוסיקאית ותרפיסטית בהכשרתה.

 

 

 

לפרטים: ריקי כהן – 0522-311380,   דוא"ל: riki@masanashi.com

 

 

 

שתפי ברשתות החברתיות

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
WhatsApp chat