מסע נשי מארחת את פרופ' אבשלום אליצור לסדרת הרצאות מעשירה ומרתקת! | נובמבר-דצמבר 2019

מסע נשי מארחת את פרופ' אבשלום אליצור לסדרת הרצאות מעשירה ומרתקת! | נובמבר-דצמבר 2019

 

 

מסע נשי מזמינה אתכן ואתכם לסדרת ההרצאות המרתקת והמעשירה של פרופסור אבשלום אליצור, על אהבה, מגדר, חלומות ועוד ועוד…

בסדרה 6 הרצאות (משך כל הרצאה: כשעה וחצי)

 

 

הרצאה מס' 1:

13.11.19 – 19:00 | האבולוציה של החיזור והאהבה

בגוף בני האדם חיים עדיין שרידי הקוף ואפילו הדג, כמו בעיר עתיקה שמתחת לבנייניה חבויות שכבות קדומות ובנפשנו מתעוררים לפעמים זרמים חייתיים מעידנים אבולוציוניים קודמים.

המיניות האנושית על שלל ביטוייה היא הביטוי הבולט ביותר של עבר עתיק. אנחנו הרחבנו את המיניות אל מעבר לתפקידה הקדום, פרייה ורביה, והמצאנו את פלא האהבה, ועדיין, לטוב ולרע, אנחנו מצייתים לחוקי האבולוציה.
פרופ' אבשלום אליצור ייקח אותנו למסע אחרי התפתחות המיניות – מהחד-תאיים עד האדם, וידון במגוון תופעות מתחומי הסקס והרומנטיקה לאור ההתפתחויות האחרונות בתורת האבולוציה.

הרצאה מס' 2:

20.11.19 – 19:00 | חלום חלמתי ופותר אין אותו: חידת החלום בפסיכולוגיה המודרנית

כשאנו חולמים יש מצד אחד ירידה בכוחותינו השכליים, כי בוחן המציאות שלנו מתפוגג. כמה מהדברים שאנחנו אומרים בחלומותינו או, גרוע מזה, ממש עושים, היו מובילים אותנו היישר לאישפוז במחלקה סגורה. מצד שני, החלום הוא חכם בדרך מוזרה כי הוא מדבר בשפתם של האמן, המשורר והממציא. ההרצאה סוקרת את מחקרי השינה והחלום עד ימינו ומרחיבה על חשיבותו לבריאות הנפשית.
למאזינים המוכנים לשתף בחלומותיהם את הזולת ניתנת ההרצאה גם להרחבה לסדנה (ללא יומרות טיפוליות) להרחבת ההיכרות עם הלא-מודע ועידוד חשיבה לא-שגרתית.

הרצאה מס' 3:

27.11.19 – 19:00 | שינה, חלום ובריאות

השינה היא חידה ביולוגית מסקרנת. כמו "אבן רוזטה" שאיפשרה לחוקרים לפענח מצרית עתיקה מתוך השוואה ליוונית, גם החלום מציגה את הצד הפסיכולוגי של הפיזיולוגיה של המוח. הרצאה זו מביאה את מיטב הידע החדש (כולל מהשנה-שנתיים האחרונות, ומחקרים פורצי-דרך ישראליים) והמפתיע על מה שקורה לנו בזמן השינה ועל השלכותיו הגורליות לבריאותנו.

הרצאה מס' 4:

4.12.19 – 19:00 | שינה, חלום ובריאות

הומוסקסואליות אינה מחלה, נכון? בהחלט. ואסור להפלות שום אדם על רגע נטייתו המינית – כמובן. ונטייה מינית היא בגנים, כך נולדנו ולא ניתן לשנות את זה, נכון? … אז זהו שלא. זו הרצאה מאוד לא תקינה פוליטית, ומזה שנים שאני נותן אותה בקורס על מיניות בבית-הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ובפורומים אקדמיים נוספים. צריך הרבה סבלנות וסובלנות להרצאה הזאת, המקפידה להביא את מיטב הממצאים המדעיים בנושא המיניות האנושית בלי קשר לשאלה אם זה מוצא חן בעיני מישהו/יא. בשורה התחתונה: כשם שייתכן שסטרייט יגלה באמצע חייו שהוא הומו וקיבל את עצמו ונהיה מאושר, השינוי יכול להתחולל גם בכיוון ההפוך. צריך לדעת להעריך את גמישות המוח האנושי.

הרצאה מס' 5:

11.12.19 – 19:00 | קולן המושתק של הנשים במדע

ההיסטוריה המודרנית של המדע מגלה מספר מפתיע של נשים שחיו לבדן או בצל בעליהן, שתרומתן למקצועות "גבריים" מובהקים כמו פיזיקה ומתמטיקה הייתה מכרעת, שלא לדבר על השתלטותן המדאיגה במדעי החיים…

הרצאה מס' 6:

25.12.19 – 19:00 | לעשות לימונדה מהלימון – על מתת ההומור

בעולם שבו אין צער, כאב או ייאוש, לא יהיה, למרבה ההפתעה גם צחוק, אפילו לא חיוכים. ההומור, בדרך מוזרה, שואב את כוחו מעצם קיומו של הבכי. מה מלמדות הבדיחות עלינו? האם חוש הומור זה באמת כישרון מלידה? (ממש לא.) ההומור כמורה וכרופא, הכל מעוגן במחקרים.

 


אבשלום אליצור הוא פרופסור-נלווה במכון למחקרים קוונטיים באוניברסיטת צ'פמאן בקליפורניה, המתמחה בתורת הקוונטים, יחסות ותרמודינמיקה, וכן תרמודינמיקה של מערכות חיות.

שימש כמרצה, יועץ וחוקר בדרגות מרצה/חוקר בכיר, פרופסור-אורח ופרופסור-חבר במוסדות רבים בארץ ובעולם, ביניהם: מכון וייצמן למדע, אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית, הטכניון, מכון בירלה למדע וטכנולוגיה במומבאי, אוניברסיטת ז'וזף פורייה ומכון פרימטר לפיזיקה עיונית בווטרלו, קנדה.
פעילותו הציבורית כוללת השתתפות במאבק להעלאת שארית יהדות אתיופיה, ובמאבק הציבורי לביעור השחיתות ושותף בפעולות שלום והתנגדות לאפליה וגזענות.
מרצה בהתנדבות כפרופסור-אורח לפיזיקה במכון איימס למתמטיקה בקיגאלי, רואנדה וכן מרצה-אורח בתוכניות ללימודי המשך בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב.

 


 

מחיר למנוי לכל 6 ההרצאות – 540 ₪
מחיר הרצאה בודדת – 100 ₪

ההרצאות תתקיימנה בתל אביב באשכול פיס – עירוני א' – רח' ליאונרדו דה וינצ'י 1 – ניתן לחנות בחניון גבעון

ניתן להירשם אצל טלי רוטר 052-7990097 בטלפון בין השעות 15:30-22:00, או בכל השעות דרך הווטטסאפ או המייל tali.roter@gmail.com

שתפי ברשתות החברתיות

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
WhatsApp chat